Flep Yöntemi Nedir, Avantajları Nelerdir?


Kızlık zarı dikimi için kullanılan en etkili yöntemlerden biri de flep yöntemidir. Çünkü bu yöntemde aslında bir tamir işlemi yapılmamakta baştan yapay bir kızlık zarı oluşturulmaktadır. Bu nedenle gerçek bir kızlık zarı oluşturulduğu için normal bekaretten hiçbir farkı kalmamakta ve birebir aynı kızlık zarı kanaması sonucu elde edilmektedir. Yani flep yöntemi ile yapılan kızlık zarı tamiri kesin kanama garantisi verilmektedir.

Flep Yönteminin Zararları / Avantajları Nelerdir?

Her tedavi yönteminde olduğu gibi flep yöntemi ile kızlık zarı tamiri yaptırmak isteyen kişilerde bu yöntemin kendilerine bir zarar verip vermeyeceklerini merak etmektedir. Flep yöntemi ile kızlık zarı tamirinin kesinlikle hiçbir zararı ya da şimdiye kadar bildirilen hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu yöntemde bozulan kızlık zarı yakınlarında bulunan dokular kullanılarak yeniden bir kızlık zarı dokusu oluşturulmakta ve bu sayede girilen ilk cinsel ilişki sonrasında kanama elde edilmektedir.

Yapay kızlık zarı oluşturulduğu için aynı gerçek kızlık zarında olduğu gibi ilişki durumunda kanama meydana gelir. Flep yöntemi sonrası iyileşme döneminde doktorunuzun tavsiyelerine uymanız ve tuvalet sonrası kişisel hijyene çok dikkat etmeniz önemlidir. Reçete edilen antiseptik fısfıs bu nedenle her tuvalet sonrası kullanılmalı ve bölge dikkatli bir şekilde tahriş edilmeden kurulanmalıdır. Flep yönteminin sağladığı en büyük avantaj geçici kızlık zarı tamiri yönteminde olduğu gibi süre sınırlaması bulunmamasıdır. Yani kızlık zarı tamir edildikten sonra cinsel birliktelik için zaman sınırlaması uygulanmaz.