Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer?


Kadınların cinsel yönden en çok şikayetçi oldukları konuların başında genital bölge kararması yer almaktadır. Pek çok kadında görülen ve özgüven sorunları yaşanmasına neden olan ve farklı pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkan genital bölge kararması uygulanan basit yöntemler ile azaltılabilmekte ya da estetik müdahaleler ile tamamen ortadan kaldırılabilmektedir.

Vajina İç Dudak Kararması Neden Olur?

Kadınlarda daha ziyade bacak arası kararması olarak anılan bu istenmeyen durum ilerleyen yaş ile beraber ortaya çıkan bir sorun olarak kabul edilse de özellikle genital bölge temizliği için jilet kullanan kadınlarda daha yoğun bir şekilde görüldüğü iddia edilmektedir. Buna ek olarak ilerleyen yaş ile beraber ne yazık ki bu kararma şiddetini arttırmakta ve gerekli bakımları yapmayan ya da önlemleri almayan kadınlarda daha yoğun şekilde görülmektedir.

İç dudak kararması ya da vajina kararması sorunu ile karşı karşıya olan kadınlarda yapılan bir takım estetik müdahaleler ile bu sorun kalıcı olarak çözülebilirken aynı zamanda vajina kararmasına karşı krem şeklinde üretilen kozmetik ürünler de bulunmaktadır. Ancak son derece yüksek fiyatlara satılan bu ürünlerin hem etkileri sınırlı hem de tartışmalıdır. Yine de kendisini daha iyi hissetmek isteyen kadınların vajina kararması ve sarkması için önceliği genital estetik işi ile uğraşan uzman doktorlara vermeleri ve bir muayene olarak estetiksel çözümlere yönelmeleri çok daha doğru olacak ve kesin çözümlere ulaşmalarını sağlayacaktır.