Genital Estetik Nedir?


Kadınlarda belirli nedenlere bağlı olarak genital sorunlar sanılanın aksine son derece sık görülmektedir. Yaşanan bu tip sorunların çözümü için yapılan operasyonlara ise genital estetik adı verilmektedir. Artık kadınların kendi cinsel kimliklerine çok daha fazla önem vermeleri ile beraber yapılan genital estetik ameliyatı sayılarının da her geçen gün artmasına neden olmaktadır. En sık yapılan genital estetik ameliyatları arasında ise ilk sırayı vajina daraltma ameliyatı almaktadır.

Vajina Daraltma Ameliyatı 

Vajina estetiği operasyonlarında en çok talep görenlerin başında yer alan vajina daraltma ameliyatları farklı pek çok sorunun çözümüne yönelik olarak yapılmaktadır. Normal doğum yapan ve iri bebek dünyaya getiren kadınlarda özellikle de birden fazla doğumlarda ne yazık ki vajinanın deformasyonu kaçınılmaz bir sonuçtur. Bu sorunun çözümü için ise lazerle vajina daraltma ameliyatları artık çok daha fazla yapılmaktadır. Burada önemli olan vajinoplasti operasyonunu yapacak olan hekimin mesleki deneyimi ve operasyonun yapılacağı sağlık merkezinin sahip olduğu teknolojidir. Kaliteli bir merkezde uzman hekimler tarafından yapılan operasyonlarda başarı garantisi sıfır risk ile sunulmaktadır.

Kızlık Zarı Tamiri ve Vajina Daraltma Ameliyatı 

Vajina daraltma ameliyatı özellikle de kızlık zarının dikilmesi operasyonu ile aynı anda yapılmaktadır. Burada amaç kızlık zarı tamiri yaptıran kadının gireceği cinsel ilişkide vajinasının daraltılarak ilk haline getirilmesinin sağlanmasıdır. Bu sayede kızlık zarı dikimi operasyonun da başarısı garanti altına alınmış olur. Bu operasyon aynı zamanda bakire olan kadınlara da uygulanabilmektedir.