Her Kızlık Zarı Onarılabilir Mi?


Kızlık zarını tamir ettirmek isteyen kadınların merak ettikleri sorulardan biride “her kızlık zarı onarılabilir mi?” sorusudur. Evet her kızlık zarı istisnasız olarak tamir edilebilir. Hatta doğum yapan ya da kürtaj yapan kadınların dahi kızlık zarını tamir ettirmeleri mümkündür. Burada önemli olan kızlık zarı tamiri için mesleki deneyimi olan iyi bir hekimi tercih edebilmektir. Bu sayede operasyonun başarısı garanti altına alınır.

Kızlık zarı tamiri için günümüzde kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi olmak üzere 2 seçenek sunulmaktadır. Acil kızlık zarı tamiri olarak ta anılan geçici kızlık zarı tamiri cinsel ilişkiye girilmeden 3-4 gün önce yapılması gereken bir operasyondur. Bu operasyonda dikiş atılır ve atılan bu dikişler sayesinde cinsel ilişkiye girilmesi ile beraber kanama elde edilir. İlişkiye giren kişinin bu dikişleri hissetmesi ya da kanama ile dikişlerin düşerek anlaşılması gibi bir durum söz konusu değildir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi ya da flep yöntemi ile kızlık zarı tamiri için ise bozulan kızlık zarı dokusunun etrafından bulunan mukoza dokusu kullanılarak yeniden yapay bir kızlık zarı oluşturularak kanama elde edilmektedir. Ancak bu operasyondan sonra en az 2 ay cinsel ilişkiye girilmemesi önerilir. Sonrasında ise herhangi bir zaman sınırlaması uygulanmaz. Bu yöntem ile kanama garantisi verilir ve garantili kızlık zarı tamiri gerçekleştirilmiş olur.