Kızlık Zarı Acır Mı?


Normal şartlar altında kızlık zarının acıması gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak kızlık zarının deliğinin küçük olması ya da kızlık zarının çok sert olması gibi durumlarda kızlık zarının bozulması ağrılı bir hal alabilmektedir. Bu gibi durumlarda kızlık zarının alınması olarak ta bilinen özel bir operasyon gerçekleştirilerek kızlık zarı doktor tarafından bozulmaktadır. Bu sayede kadının ağrı çekmesi engellenmiş olur ancak bu çok sık görülen bir durum değildir.

Bunun dışında kalan her durumda kızlık zarının bozulması aslında sanılanın aksine ağrılı bir süreç değildir. Çünkü zar incedir ve yapılan müdahale ile kolay bir şekilde bozulur. Bu esnada kadının acı duyması ya da ağrı çekmesinin nedeni kızlık zarının bozulması değil kadının bu esnada kendisini kasarak rahim ağzını daraltmasıdır. Bu bölgede yer alan kasların sıkılması sonucu giriş daralacağı için duyulan acı ya da ağrı hissi artar.

Özellikle de ilk cinsel deneyimini yaşamayan kadınlara anlatılan gerçeği yansıtmayan hikayeler kadınların istemsizce ilk cinsel deneyimlerinde zorlanmalarına ve kendilerini canlarının yanacağına inandırarak kasılmalarına neden olmaktadır. Yaşanan kasılmaların en aza indirilmesi için kas gevşetici ilaçlar işe yaramakla beraber lokal anestezi etkisi olan kremlerin bu bölgeye sürülmesi de ilk cinsel deneyim için kadının işini kolaylaştıracak yöntemler arasında bulunmaktadır.