Vajina Daraltma Ameliyatı Yaptıran Var Mı?


Özellikle de iri doğum yapan ya da çok sayıda normal doğum yapan kadınlarda çok daha fazla görülen vajinanın genişlemesi ve deforme olması sorunu günümüzde halk arasında vajina daraltma ameliyatı olarak isimlendirilen vajinoplasti ameliyatları ile son derece kolay bir şekilde çözülmektedir. Benzer sorunları yaşayan ancak bu konuda kesin olarak karar veremeyen ve tereddütler yaşayan kadınların büyük bir bölümü ise “vajina daraltma ameliyatı yaptıran var mı?” sorusunu yöneltmektedir.

Vajinoplasti Ameliyatı Yaptıranlar

Ne yazık ki ülkemizde bu alanda mesleki deneyimi ve bilgisi olmadan ameliyat yapan pek çok doktor bulunduğu için hastaların büyük bir bölümü ameliyat olmadan önce internet üzerinden araştırma yapmayı tercih etmektedir. Yapılacak olan vajina daraltma ameliyatı yani vajinoplasti ameliyatı bu ameliyatı daha önce yapan ve yeterli mesleki deneyimi elde eden kişilerin ellerinde son derece kolay olarak yapılan bir ameliyat olup kusursuz sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Bu nedenle hastalara tavsiyemiz sonrasında pek çok ağrılı işlem ile karşı karşıya kalabilecekleri ucuz vajinoplasti ameliyatları ya da vajina daraltma ameliyatı fiyatları yerine bu ameliyatı yapabilecek iyi bir doktor arayışına girmeleridir. Sağlık konusunda her zaman için önemli olan ucuz doktorlar yerine kaliteli ve mesleki başarısı olan doktorları bularak onlara tedavi olmaktır. Aksi halde işlemin başarısız olarak birkaç aylık cinsel ilişkiden sonra vajinanın yeniden genişlemesi ya da çok ağrılı cinsel ilişki yaşanması gibi olumsuzluklar kaçınılmaz bir hal alacaktır.