Vajina Estetiği Sonrası Cinsel Yaşam


Kadınlarda son yıllarda en çok yapılan estetik müdahaleler arasında yer alan vajina estetiği operasyonları günümüzde gelişen teknolojik imkanlar sayesinde artık çok daha kolay yapılmaktadır. Bu sayede vajina estetiği sonrası hem elde edilen sonuçlar çok daha iyi olmakta hem de hastaların iyileşme süreçleri çok daha kısalmaktadır. Bu konuda merak edilen sorulardan biride “vajina estetiği sonrası cinsel yaşam” için yaşanan değişimler ve sürecin nasıl işleyeceği sorusudur.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası Cinsellik

Özellikle de birden fazla normal doğum yapan ya da iri bebek doğuran kadınlarda ne yazık ki vajina genişlemesi çok daha ciddi boyutlarda yaşanabilmektedir. Burada önemli olan kadının kendisini cinsel yönden daha mutlu hissetmesini sağlamak adına mutlaka vajinal estetik ameliyatlarına başvuruda bulunmasıdır. Günümüzde geliştirilen vajinoplasti ameliyatları ile kadınların doğum öncesi formlarına kavuşmaları sağlanabilmektedir.

Vajinoplasti ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilen ameliyatlardan biri olup yarım saat içerisinde genelde operasyon tamamlanmış olur. Vajinoplasti ameliyatı sonrası cinsellik için doktorunuzun aksini belirtmediği sürece 1 ay süre beklenmesi yeterlidir.

Burada önemli olan ameliyat olan kişinin tamamen iyileşmesi ve kendisini cinsel birliktelik için hazır hissetmesidir. Zaten doktorunuz yapacağı kontrollerin ardından sizi bu konu hakkında bilgilendirecek ve ilişkiye izin verecektir. Cinsel ilişkide yapılan ameliyatın ardından vajina daraltıldığı için kadın kendisini çok daha mutlu hissedecek ve bu mutluluk öz güvene yansıyacağı için ilişkide daha istekli olacaktır.